0%

Argentyna

¡EN EL FIN DEL MUNDO!

Kierunek: Argentyna

Rodzaj motywacji: integracja, aktywności outdoorowe, zwiedzanie i relaks

Klient z branży: chemiczna

Wyprawa prezentująca Uczestnikom, mającym za sobą wiele egzotycznych podróży, trzy odsłony współczesnej Argentyny. Z jednej strony – boskie Buenos – miasto tanga, piłki nożnej i znakomitego wina, uwodzące niezwykle różnorodną kulturą emigrantów z całego świata. Z drugiej – Mar Del Plata – nadmorski kurort idealny na błogie lenistwo na plaży.

Finałem wyjazdu była wizyta na tytułowym „końcu świata” czyli w najdalej na południe wysuniętym mieście na Ziemi – Ushuaia. Niezwykłe krajobrazy, imponujące lodowce, off-road u brzegów Jeziora Fagnano, rejs słynnym Kanałem Beagla i spotkanie z pingwinami to atrakcje, które zapewniła Gościom Ziemia Ognista. Oczywiście pobyt w Argentynie nie mógł się obyć bez słynnych steków, które obowiązkowo znalazły się w menu!

Tango w rytmie samby

Kierunek: Argentyna, Brazylia

Rodzaj motywacji: wyjazd imprezowo-wypoczynkowy

Kient z branży: IT

Energiczna grupa męska bawiła się na parkietach Buenos Aires oraz Rio de Janeiro. Program był kompilacją najlepszych atrakcji Argentyny oraz Brazylii. Eleganckie Buenos Aires podziwiane z perspektywy roweru, wizyta na stadionie piłkarskim La Bombonera, lekcja i pokaz tanga. Odpoczynek od miejskiej dżungli nad Wodospadami Iguazu, relaks nad basenem w otoczeniu pięknego lasu.

Kontynuacja miejskiego programu w roztańczonym Rio, kieliszek szampana na Głowie Cukru, pamiątkowe zdjęcie na Corcovado i niezapomniany mecz siatkówki plażowej z lokalną drużyną siatkówki Brazylijek. Krwiste steki w ilościach nielimitowanych. Zabawa do białego rana!

Australia

Australia z Xelionem

Kierunek: Australia

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, trekking, relaks

Klient z branży: finanse, IT

Przygodę z Australią Goście rozpoczęli w kosmopolitycznym Sydney. Spacer po ogrodzie botanicznym, rejs po Sydney Harbour oraz oglądanie ikonicznego budynku opery ukazało piękno miasta. Wstępem do australijskiej “beach culture” był wypoczynek na plaży Bondi, natomiast wizyta w Sydney Aquarium wprowadziła Gości w świat australijskich mórz i oceanów. Wizyta w Fetherdale Wildlife Park była natomiast okazją do poznania lądowych przedstawicieli fauny, z różnorodności której słynie Australia. Obcowanie z wombatami, emu, kangurami, a przede wszystkim wiecznie zaspanymi koala było nie lada przeżyciem, a zdjęcia z sympatycznymi „miśkami” cieszyły się ogromną popularnością.

Aktywne atrakcje zapoczątkował trekking szlakiem wiodącym wśród wodospadów i ogromnych eukaliptusów w Parku Narodowym Gór Błękitnych, zakończony emocjonującym wjazdem najbardziej stromą kolejką szynową na świecie. Dopełnieniem australijskiej przygody była nauka surfowania, które wpisane jest w narodową kulturę Australii.

Przygoda na Antypodach

Kierunek: Australia

Rodzaj motywacji: integracja, aktywności outdoorowe, zwiedzanie, przyroda, relaks

Klient z branży: IT

Wyprawa prezentująca różne oblicza Australii, kraju kontrastów. Od nowoczesnego, kosmopolitycznego Sydney, przez gęsty las tropikalny północy, po bezkresne pustynie australijskiego Outbacku z niesamowitymi tworami natury, jak ikona kraju, słynna czerwona skała – Uluru – Ayers Rock czy nie mniej ciekawa formacja Kata Tjuta.

Wizyta w Australii, zwanej przez mieszkańców w skrócie Oz nie byłaby pełna bez odwiedzenia tropikalnej, północno-wschodniej części kraju oraz podziwiania Wielkiej Rafy Koralowej. Wyjazd był też okazją do zobaczenia unikalnych australijskich zwierząt oraz poznania kultury Aborygenów. Program uatrakcyjniła krótka acz intensywna i interesująca wizyta w Hong Kongu.

Austria

Alpine Adventure

Kierunek: Austria, Landeck

Rodzaj motywacji: sport, integracja, zabawa

Klient z branży: finanse

Jako miejsce narciarskiego wyjazdu incentive dla naszego dobrego Klienta zaproponowaliśmy Landeck leżący w regionie Venet – idealny dla tych, którzy szukają odmiany od zatłoczonych austriackich resortów.

Region posiada ponad 21 km doskonale przygotowanych tras, wśród których zarówno narciarze, jak i snowboardziści znajdą szlaki odpowiadające ich preferencjom i umiejętnościom. Resort znany jest również z doskonałych możliwości jazdy off-piste, czyli w świeżym śniegu poza trasami. Goście przez kilka dni korzystali z możliwości nauki i doskonalenia jazdy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, a wieczorami korzystali z nocnych atrakcji, jakie oferuje swoim gościom Landeck.

Wyjazd okazał się świetnym połączeniem sportu i zabawy. Młoda grupa doceniła możliwość aktywnego spędzenia kilku dni na świetnie przygotowanych narciarskich stokach.

Botswana

Southern Adventure

Kierunek: Botswana i Zimbabwe

Rodzaj motywacji: extreme, safari, integracja

Klient z branży: finanse

Czołowy dystrybutor sprzętu IT zaprosił swoich partnerów biznesowych oraz kluczowych pracowników na wyprawę do Zimbabwe i Botswany. Program wyjazdu był doskonale dopasowany do młodej, męskiej grupy, lubiącej adrenalinę i zabawę. Pełne emocji krzyki wydobył z gardeł śmiałków rafting na rzece Zambezi. Nie obeszło się bez kilku wywrotek i napicia wody z rzeki, co jeszcze bardziej nakręciło żądnych wrażeń Gości. Drugiego dnia wspomnienia z raftingu ustąpiły nieco miejsca opowieściom o szalonej imprezie w lokalnej dyskotece. Tempo wyjazdu nie zwalniało – spacer z lwami, podczas którego grupa została otoczona przez stado dzikich słoni, dostarczył kolejnych emocji. Piękne widoki zapewnił lot helikopterem nad Wodospadami Wiktorii. Kolejnych wrażeń dostarczyła natomiast przejażdżka przez busz na afrykańskich słoniach. Na zakończenie wyjazdu Goście przenieśli się do Parku Narodowego Chobe w Botswanie, gdzie podziwiali niewiarygodne wręcz bogactwo afrykańskiej fauny z otwartych samochodów 4×4. Widoki stad słoni, liczących setki osobników, lwów, hien, a nawet niezwykle rzadkich dzikich psów – likaonów na zawsze wryły się w pamięć Gości. Grupa żyła wyjazdem jeszcze wiele tygodni po jego zakończeniu, wspominając mrożące krew w żyłach historie z raftingu, przetańczone noce oraz obcowanie z intrygującymi afrykańskimi zwierzętami.

Brazylia

Jak prawdziwy „Carioca”

Kierunek: Brazylia

Rodzaj motywacji: relaks, zabawa, kultura, adventure

Klient z branży: IT

Brazylia słynie na całym świecie z karnawału, futbolu oraz turystycznych atrakcji takich jak Corcovado, Rio de Janeiro, wodospady Amazonii i Iguasu. Nasza wyprawa rozpoczęła się od zabawy na plaży Copacabana i zwiedzania boskiego Rio de Janeiro. Niezapomnianym przeżyciem była wizyta w dzielnicach biedy – „favelas’” oraz wjazd jeepami na wzgórze, gdzie znajduje się słynna figura Chrystusa Zbawiciela. Elementem adventure podczas wyjazdu był przelot do imponujących Wodospadów Iguasu, gdzie odbyło się safari Macuco – niesamowita wyprawa do serca Diabelskiego Gardła wodospadów. Na koniec Goście udali się na zasłużony wypoczynek i rejs łodzią w kurorcie Buzios – rozsławionym przez aktorkę Brigitte Bardot. Nie możemy się już doczekać, żeby tam wrócić!

Tango w rytmie samby

Kierunek: Brazylia i Argentyna

Rodzaj motywacji: wyjazd imprezowo – wypoczynkowy

klient z branży: IT

Energiczna grupa męska bawiła się na parkietach Buenos Aires oraz Rio de Janeiro. Program był kompilacją najlepszych atrakcji Argentyny oraz Brazylii. Eleganckie Buenos Aires, podziwiane z perspektywy roweru, wizyta na stadionie piłkarskim La Bombonera, lekcja i pokaz tanga. Odpoczynek od miejskiej dżungli nad Wodospadami Iguazu, relaks nad basenem w otoczeniu pięknego lasu. Kontynuacja miejskiego programu w roztańczonym Rio, kieliszek szampana na Głowie Cukru, pamiątkowe zdjęcie na Corcovado i niezapomniany mecz siatkówki plażowej z lokalną drużyną siatkówki Brazylijek. Krwiste steki w ilościach nielimitowanych. Zabawa do białego rana!

Chile i Wyspa Wielkanocna

Festiwal Tapati

Kierunek: Wyspa Wielkanocna

Rodzaj motywacji: udział w lokalnym festiwalu, relaks, sport, zwiedzanie

Klient z branży: IT

Celem wyjazdu naszego stałego Klienta z branży IT na Wyspę Wielkanocną był udział w unikalnym lokalnym festiwalu Tapati. Co roku przez pierwsze dwa tygodnie lutego cała wyspa jednoczy się w unikalnym świętowaniu kultury Rapa Nui. Celebracje łączą muzykę, taniec oraz tradycyjne sporty. Będąc na wyspie nie można było nie zobaczyć słynnych tajemniczych posągów Moai. Wyjazd urozmaicił pobyt w Santiago de Chile, gdzie Uczestnicy mieli okazję m.in. wjechać gondolą na wzgórze Cerro de San Cristobal i nauczyć się surfować na sztucznej fali w lokalnym Wave House. Zadowoleni Uczestnicy wyjazdu określili go dwoma słowami: Diez Puntos!

Chiny

Oko w oko z azjatyckim tygrysem

Kierunek: Pekin, Xi’an, Shanghaj

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, integracja, kultura

Klient z branży: chemiczna

W listopadzie 2012 roku zrealizowaliśmy wyjazd do Chin – Państwa Środka, globalnego centrum gospodarczego regionu o historii tysiące lat starszej niż Europa.

Goście mieli okazję zobaczyć dwie z największych metropolii świata – Szanghaj oraz Pekin. Mówi się, że jeśli Chiny mają być „smokiem”, to Szanghaj jest ich „głową”. Gospodarcza i kulturalna metropolia oszołomiła zwiedzających futurystyczną architekturą budynków i grą świateł, a wizyta na obiektach olimpijskich w Pekinie i przejażdżka superszybkim “lewitującym pociągiem” w Shanghaju dopełniły całości. Tym tygrysom nowoczesności przeciwstawiliśmy historyczne Xi’an, gdzie stare tradycje oraz tysiącletnie zabytki (np. Muzeum Terakotowej Armii) opowiadają historie przeszłości. Chińska kultura oszołomiła Gości, a sama realizacja okazała się dużym sukcesem.

Oko w oko z azjatyckim tygrysem

Kierunek: Chiny

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, integracja, kultura

Klient z branży: chemiczna

W październiku 2014 roku nasza firma przeprowadziła kolejną realizację dla Klienta z branży chemicznej w Chinach. Poprzedni wyjazd okazał się tak dużym sukcesem, że nasz Klient postanowił pokazać Chiny swoim partnerom z innego działu sprzedażowego. Goście wyjazdu i tym razem mieli okazję zobaczyć dwie z największych metropolii świata – Szanghaj oraz Pekin. Gospodarcza i kulturalna metropolia oszołomiła Uczestników wyjazdu futurystyczną architekturą budynków i grą świateł, a wizyta na obiektach olimpijskich w Pekinie i przejażdżka superszybkim „lewitującym pociągiem” w Shanghaju dopełniły całości. Tym tygrysom nowoczesności przeciwstawiło się historyczne Xi’an, gdzie stare tradycje oraz tysiącletnie zabytki, jak Muzeum Terakotowej Armii, opowiadają historie przeszłości. Zapraszamy do Chin kolejne grupy!

Chorwacja

Perła Adriatyku

Kierunek: Chorwacja

Rodzaj motywacji: integracja, zabawa, duchowość, zwiedzanie

Klient z branży: chemiczna

Jedną z wrześniowych realizacji był wyjazd do Chorwacji z krótką wizytą dziękczynną w Medziugorje.

Pierwszym punktem programu był przejazd do Bośni i Hercegowiny w celu odwiedzenia słynnego miejsca kultu, jakim jest Medziugorje. Reszta wyjazdu przebiegła pod znakiem wypoczynku, zwiedzania i wodnych atrakcji w Dubrowniku i Splicie – najpiękniejszych miast portowych całego wybrzeża dalmatyńskiego. Zarówno starówka w ramach murów obronnych Dubrownika, jak i pozostałości imponującego antycznego Pałacu Dioklecjana w Splicie, zrobiły ogromne wrażenie na Uczestnikach wyjazdu.

Ogromny wpływ na sukces podróży miały też luksusowe miejsca noclegowe z prywatnymi plażami gwarantujące błogi wypoczynek oraz pyszna i bogata w lokalne smakołyki kuchnia śródziemnomorska.

Dania

Czarny Diament - Kopenhaga

Kierunek: Kopenhaga, Szwecja – Malmo

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, dobroczynność, integracja

Celem wyjazdu integracyjno-dobroczynnego do Skandynawii było poznanie Kopenhagi i Malmo oraz realizacja zadań umożliwiających zdobycie funduszy na cele charytatywne. Ważnym punktem programu, który pozwolił na ich realizację był quiz wiedzy o Kopenhadze, od wyników którego zależała wielkość budżetu przeznaczonego na zakup przepysznych duńskich słodyczy dla jednego z polskich domów dziecka. Goście dotarli promem Polferries do Ystad, skąd przejechali na zwiedzanie Kopenhagi – miasta, które w zadziwiający sposób łączy w sobie kameralność i cechy wielkich europejskich metropolii. Duże wrażenie na grupie zrobiła nowoczesna architektura i nietypowy spacer po „dzielnicy Hippisów” Christianii! Tu odbyły się warsztaty z tworzenia hipisowskiej biżuterii, która została później zlicytowana na cele charytatywne. Nagrodą za wysiłek włożony w tworzenie biżuterii była degustacja słynnego piwa Carlsberg w tamtejszym browarze.

Egipt

Skarby Egiptu

Kierunek : Sharm El Sheik, Kair

Rodzaj motywacji: wyjazd motywacyjny

Klient z branży: IT

Egipt to kraj kontrastów, który zawsze fascynował swoją kulturą i historią. To setki kilometrów przygody i tajemnic, które nadal czekają na odkrycie. Wyjazd połączył pustynne safari z eksploracją najważniejszych zabytków starożytnej cywilizacji i odpoczynkiem na bajecznych plażach Morza Czerwonego. Gościom na trasie całej wędrówki towarzyszył niesamowity krajobraz bezkresnej pustyni, poszarpanych szczytów Synaju, piaszczystych plaż i niezwykłych pomników przeszłości.

Mieli także okazję przyjrzeć się wspaniałej kulturze Beduinów, odkrywać tajemnice Piramid w Gizie, targować się na tradycyjnym bazarze, wejść nocą na Górę Mojżesza, skąd obserwowali niezwykły spektakl – wschód słońca. Po trudach podróży w charakterze odkrywców, Uczestnicy relaksowali się na piaszczystych plażach i podziwiali jedną z najpiękniejszych na świecie raf koralowych.

Ekwador

Volcano Jungle Adventure

Kierunek: Ekwador

Rodzaj motywacji: wyjazd z elementami survivalu, aktywności outdoorowe, męska grupa

Klient z branży: IT

Wyprawa pełna outdoorowych i surwiwalowych wyzwań. Wyjazd, ze względu na swój nietypowy charakter oraz na kapryśny klimat Ekwadoru, poprzedzony był spotkaniem z Gośćmi oraz krótkimi warsztatami.

44-osobowa grupa poznała różne oblicza tego niewielkiego i bardzo zróżnicowanego andyjskiego kraju. Każdy dzień obfitował w zaskakujące, typowo męskie atrakcje – m.in: zjazd rowerami z ośnieżonego szczytu Cotopaxi (najwyższego wulkanu świata), rafting po dopływie Amazonki, przeprawę kanu przez dżunglę. Niecodziennym przeżyciem był pobyt w Parku Narodowym Yasuni u społeczności Indian Kichwa. Z dala od turystycznych szlaków, specjalnie dla Gości został rozbity obóz w samym sercu dżungli amazońskiej. Nocna tropikalna burza w namiotach, połów piranii, tropienie kajmanów, czy konkurs jedzenia tłustych insektów to tylko niektóre z wyzwań, przed jakimi stanęła grupa. Po wymagającej części wyjazdu nadszedł czas na relaks w gorących źródłach w otoczeniu wulkanów, pod rozgwieżdżonym niebem, z kieliszkiem szampana w dłoni.Nie zabrakło również rozrywki w pięknym, kolonialnym Quito, które Goście zwiedzali z pokładu imprezowego chicken busa w towarzystwie ekwadorskich modelek, przy dźwiękach latynoskich hitów. Czego można by więcej zapragnąć?

Jungle Adventure

Kierunek: Ekwador

Rodzaj motywacji: adventure, natura, zabawa

Klient z branży: bankowość

Maj to idealny czas na wizytę na Równiku! Dlatego kiedy nasz Klient z branży bankowej zasugerował wiosenny wyjazd, który łączyłby w sobie elementy przygody i obcowania z dziewiczą przyrodą – od razu pomyśleliśmy o Ekwadorze.

W czasie wyjazdu Goście mieli okazję zmierzyć się z własnym słabościami podczas dwudniowego pobytu w amazońskiej dżungli z dala od jakiejkolwiek cywilizacji! Rafting na dorzeczu Amazonki, nocny spacer po dżungli i noclegi w wiosce plemienia Sani Isla na długo zapadną w pamięć Uczestników wyjazdu. W ramach zasłużonego odpoczynku grupa spędziła wieczór w gorących źródłach miejscowości Papallacta i zwiedziła przepiękną stolicę Ekwadoru – Quito.

Volcano Adventure

Kierunek: Ekwador

Rodzaj motywacji: wyjazd z wyzwaniami outdoor’owymi

Klient z branży: bankowość i finanse

Kolejna, już dziewiąta realizacja dla wyjątkowego Klienta. „Placem zabaw” był Ekwador, kraj wulkanów i dżungli.

Goście wyjazdu mierzyli się z wyzwaniami w niepowtarzalnej scenerii. Pokonali 800 m przewyższenia w kraterze pięknego wulkanu Quilotoa na wysokości 4 000 m n.p.m. Niczym prawdziwi chagras przemierzali na koniach przedgórza Andów. Zjeżdżali na rowerach górskich zboczem najwyższego aktywnego wulkanu świata – Cotopaxi. Do tego stawili czoła canyoningowi pokonując korytem rzeki 45-cio metrowy wodospad!

Zasłużony odpoczynek odbył się nad basenem w dżungli oraz w gorących źródłach położonych w Andach. Niezapomnianym zakończeniem pobytu było zwiedzanie kolonialnego Quito, wizyta na równiku oraz pożegnalna impreza w rytmach latino na pokładzie chiva. Ważnym elementem wyjazdu był CSR zrealizowany w nieturystycznych i ciężko dostępnych rejonach górskich. Nikt nie chciał wracać do Polski.

Ekwador

EKWADOR

po środku świata

Równik – bo to właśnie oznacza słowo „Ecuador”  jest jednym z najmniejszych krajów Ameryki Południowej. Nie oznacz to jednak, że nie ma nic do zaoferowania. Wręcz przeciwnie – ma wszystko co potrzeba! Góry, ocean i dżunglę. Zapierające dech w piersiach widoki, zabytki UNESCO oraz niesamowitą i nigdzie indziej nie spotykaną faunę i florę. Brzmi jak idealny przepis na Incentive.

Amazonia – zielona część Ekwadoru

Ameryka Południowa. Dla jednych dom, dla innych jeszcze nieodkryty ląd, który może kojarzyć się z przestępczością. Na początek – Amazonia, bo to wszystko właśnie dzięki Matce Naturze. Daje zarówno schronienie dla miliona zwierząt, owadów i ryb, ale równocześnie jest miejscem wydobywania ropy czy złota. Dla jednych to dom, dla innych czysty biznes. Ten nielegalny, niszczy Amazonię coraz szybciej.

Nasza grupa Incentive spędziła w Amazonii 2 noce. Poznaliśmy tubylców i przybliżyliśmy im ich zwyczaje. Odwiedziliśmy farmę motyli, które beztrosko siadały na uczestnikach, dzięki czemu mogli podziwiać ich niesamowite ubarwienie. Jedno z największych doznań, jakie zafundowała nam Amazonia to zdecydowanie wizyta u szamana. Myślę, że  wielu uczestnikom zostanie do końca życia w pamięci.

AMAZOONICO

Amazonia to miejsce, w którym mieszka wiele niesamowitych zwierząt, które nie występują nigdzie indziej na świecie. A często to co jest unikalne, jest bardzo pożądane. Wielu ludzi poluje na zwierzęta i zabiera je ze swojego naturalnego środowiska i nielegalnie sprzedaje. Na szczęście istnieje tak cudowne miejsce jak Amazoonico. To przestrzeń w którym ludzie ratują zwierzęta. Na 5 hektarach rehabilitują je w celu ponownego wprowadzenia ich do naturalnego środowiska.

Oprócz dawki wiedzy na temat ekologii spotkaliśmy się z wolontariuszką z Polski. Oprowadziła naszą grupę, przedstawiła nam kilka mieszkańców  i opowiedziała nam o historiach z nimi związanymi.

Zdecydowaliśmy się pójść krok dalej – sami zostaliśmy woluntariuszami! Co prawda tylko na godzinę, ale nawet tyle czasu pozwoliło uczestnikom wyjazdu Incentive uronić małą łezkę i nakarmić zwierzęta.

SIERRA – ALEJA WULKANÓW

Centralna część Andów obfituje w wulkany. W samym Ekwadorze znajduje się 27 czynnych i kolejnych kilkadziesiąt wygasłych stożków wulkanicznych.

Region ten znany jest ze swoich dwóch najsłynniejszych wulkanów: Cotopaxi i Chimborazo. czynny wulkan, jeden z najwyższych na świecie (5897 m n.p.m.). To właśnie w rejonie Narodowego Parku Cotopaxi u stóp samego wulkanu wybraliśmy się z grupą na rowery.

COSTA

La Costa odnosi się do przybrzeżnej części Ekwadoru, na zachodzie kraju. Głównym miastem regionu jest Guayaquil , główny port i stolica gospodarcza kraju. Od kilkudziesięciu lat Costa jest najbardziej zaludnionym regionem geograficznym w kraju, wyprzedzając Sierra .

W październiku 2023 mieliśmy doskonałą pogodę na naukę surfowania! Było cudownie! Piasek, rozległa plaża w miejscowości Montanita i idealne fale do nauki. Nie zabrakło „Mangolady” – pinacolady o smaku soczystego i świeżego mango na zwieńczenie tego intensywnego i przedostatniego dnia.

CSR

Podczas wyjazdu incentive do Ekwadoru postawiliśmy na CSR-owe działania. Odwiedziliśmy niesamowitą, zbudowaną z drewna szkołę, która znajdowała się około godziny jazdy od stolicy – Quito. Dzieci powitały nas układami tanecznymi oraz śpiewały po hiszpańsku piosenki, w których przekazywały nam radość, wdzięczność za każdy dzień i za naszą obecność. Wręczyliśmy dzieciom zeszyty, długopisy, kredki, które przywieźliśmy z Polski.

Ekwador to małe, ale jakże zróżnicowane Państwo Ameryki Południowej. Nie możemy się doczekać, kiedy następna firma zdecyduje się na ten intensywny, ale jakże motywujący wyjazd.

Etiopia

Wlid Thing

Kierunek: Etiopia, Kenia

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, kultura, safari

Klient z branży: FMCG

Etiopia nie jest typowym kierunkiem na wyjazd motywacyjny. Jeśli jednak Uczestnikom niestraszne są wysokie temperatury, kurz i wertepy – niewiele miejsc na świecie może równać się z południem tego kraju. Drużyna dziesięciu śmiałków wsiadła w samochody 4×4 i wyruszyła na podbój Doliny Omo. Te niedostępne tereny są siedzibą kilkunastu grup etnicznych, żyjących wciąż według swoich odwiecznych tradycji. Wizyta w ich wioskach była niezapomnianym przeżyciem.

Po ciekawym kulturowo południu Etiopii nasi Goście udali się do Kenii. Tutaj mieli okazję spędzić kilka godzin w prawdziwej wiosce masajskiej, spróbować specyficznej masajskiej herbaty, zajrzeć do wnętrza masajskiej manyaty czy sprawdzić się w roli wojownika rzucającego dzidą. Nie mogło także zabraknąć fantastycznego safari – widok stada słoni z potężnym Kilimanjaro w tle na żywo prezentuje się znacznie lepiej niż na pocztówkach! Na koniec uczestnicy spędzili kilka dni na przepięknej plaży Diani na zasłużonym wypoczynku. elastyczną siatkę z wysokości 16-ego piętra. Trudno wyobrazić sobie pobyt na „Dzikim Zachodzie” bez spędzenia dnia na prawdziwym rancho, gdzie można postrzelać do rzutek, spróbować swoich sił z rozjuszonym bykiem czy też pojeździć konno.

Finlandia

Arctic Adventure

Kierunek: Finlandia

Rodzaj motywacji: wyjazd z elementami survivalu dla grupy VIP

Kolejny wyjazd spod znaku „extreme”, cyklicznie organizowany z myślą o najważniejszych partnerach biznesowych jednego z naszych Klientów to projekt niezwykle wymagający. Nie luksusowe hotele czy też ekskluzywne destynacje są tu najważniejsze, ale spójny i obfitujący w przygody pomysł.

Wielogodzinne rajdy na skuterach śnieżnych, powożenie psimi zaprzęgami, gokarty na lodzie, zawody drwali, odwiedziny u prawdziwego szamana, łowienie ryb spod lodu oraz obowiązkowa „audiencja” u Świętego Mikołaja to jedynie część zaproponowanych atrakcji.

Dodatkowym atutem programu były noclegi w miejscach całkowicie niezwykłych – od lodowego hotelu, po chaty w dawnej bazie górniczej. Wyprawa do Laponii zapewniła przeżycia, których nasi Goście podczas samodzielnej eskapady nie mogliby doświadczyć.

Francja

Paris, je t'aime!

Kierunek: Paryż

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, kultura, zabawa

Klient z branży: bankowość

We wrześniu 2014 roku Uczestnicy wyjazdu do Paryża spędzili intensywne 5 dni w Mieście Zakochanych, eksplorując jego najciekawsze zakątki i ciesząc się niesamowitą francuską kuchnią.

Przygoda w Paryżu rozpoczęła się od panoramy roztaczającej się ze słynnej wieży Eiffla i rejsu po Sekwanie. Nie mogło również zabraknąć czasu na wizytę w najsłynniejszej galerii Paryża – Galeries Lafayette, Operze Garnier czy Luwrze. Damska część grupy z pewnością nie zapomni wizyty w manufakturze perfum Fragonard.

Wisienką na torcie była wizyta i kolacja w artystycznej dzielnicy Montmartre i spacer Polami Elizejskimi.

Grecja

Południowe słońce

Kierunek: Ateny, Wyspa Evia

Rodzaj motywacji: wypoczynek, aktywne spędzanie czasu

Klient z branży: finanse

Grecja, kraina bogów, która pamięta najhuczniejsze imprezy – okraszone ambrozją, muzyką i doskonałym winem, przyświecała idei wyjazdu, podczas którego Uczestnicy mieli dobrze się bawić, poznać kulturę i smaki regionu.

Mitologia prowadziła Gości przez Akropol i kręte uliczki Aten. Poznali historię wina i na wzór Dionizosa degustowali różne odmiany napoju bogów. Jak przystało na „Uczty Bogów”, w strojach dostosowanych do epoki, poznawaliśmy tradycyjne tańce i smaki lokalnej kuchni. Uczestnicy mieli również okazję odpocząć i skorzystać z atrakcji wodnych na jednej z najpiękniejszych wysp Morza Egejskiego – Evii.

Gruzja

Toast za Kaukaz

Kierunek: Gruzja

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, rozrywka, relaks

Kliena z branży: chemiczna

Październik to idealna pora na wyjazd do Gruzji. Jest jeszcze ciepło, ale roślinność przybiera już złote jesienne barwy, dlatego właśnie ten kierunek zaproponowaliśmy na jesienny wyjazd dla naszego stałego Klienta z branży chemicznej. Trudno wyobrazić sobie lepszy kierunek na oryginalny wyjazd typu incentive.

Monumentalne góry Kaukazu, piękne monastyry, ciągnące się po horyzont winnice, a przede wszystkim gruzińska gościnność i biesiady na świeżym powietrzu, w malowniczej scenerii! Wyjazd rozpoczął się od wizyty w stolicy Gruzji – Tbilisi. Goście docenili zwłaszcza możliwość relaksu w tradycyjnych gruzińskich łaźniach. Kolejną atrakcją był przejazd malowniczą Gruzińską Drogą Wojenną przez imponujący Kaukaz. Celem wycieczki był najwyżej leżący kościół Europy – Tsminda Sameba. Ponadto Goście odwiedzili najpiękniejsze miejsca Gruzji m.in. skalne miasto Upliscyche oraz Mcchetę – dawną stolicę tego kraju.

Na zakończenie wizyta w winnym regionie Kachetii, gdzie Uczestnicy zgłębili tajniki produkcji gruzińskiego wina oraz poznali jego wyszukany smak podczas typowej gruzińskiej uczty pod przewodnictwem Tamady! Wyjazd dostarczył wielu emocji i wielu toastów za Kaukaz!

Hiszpania

Ibiza

Kierunek: Ibiza

Liczba osób: 60

Cel: Szkolenie, konferencja, wypoczynek

Słońce, plaża, dobra muzyka i „stolica imprez” – to wszystko oferuje Ibiza. Hiszpańska wyspa, uznana na stolicę muzyki co roku przyciąga niezliczone rzesze fanów dobrej muzyki. Wyspa staje się wówczas hotelem dla najlepszych DJ.
Wybraliśmy Davida Guette – chyba każdy go zna. Oprócz koncertu światowej sławy DJ, wycieczka miała charakter incentive, podczas której firma odbyła szkolenie w znakomitej scenerii.

Piękna willa na wyłączność, prywatny basen, widok z góry na hiszpańskie miasteczko no i cudowny catering z paellą w roli głównej – aż chce się pracować!
Po dniu pełnym wiedzy i podsumowania półrocza należy się odpoczynek w iście imprezowym stylu – wyjście na white party do klubu Pacha.
Podczas wyjazdu udało złapać się także promienie słońca podczas pięknego rejsu wzdłuż wybrzeża.
Ibiza, to była nowość dla nas w 2022 roku, ale już wiemy, że jest tam co robić!

Gran Canaria - Wyspa Szczęśliwa

Kierunek: Wyspy Kanaryjskie

Rodzaj motywacji: integracja, relaks

Klient z branży: bankowość

Gran Canaria wyróżnia się na tle innych wysp archipelagu kanaryjskiego niezwykle zróżnicowanym krajobrazem i klimatem. Podczas gdy w południowej części wyspy świeci słońce, w górzystym centrum może padać deszcz, a temperatura spada do kilkunastu stopni. Nasi Goście zostali zakwaterowani w eleganckim hotelu, w słonecznym kurorcie Playa del Ingles. Szybko przekonali się o chimeryczności tutejszego klimatu. Podczas wycieczki wokół wyspy krajobraz zmieniał się jak w kalejdoskopie – ze zwrotnikowej półpustyni w śródziemnomorski las sosnowy. Goście smakowali kanaryjskiego stylu życia między innymi podczas wizyty na plantacji bananów, degustacji wyśmienitego rumu w lokalnej fabryce, zwiedzania i shoppingu w stolicy Gran Canarii – Las Palmas oraz oceanicznego rejsu katamaranem, w czasie którego wypatrzyli skorą do zabawy rodzinę delfinów!

Gran Canaria naprawdę okazała się wyspą szczęśliwą!

Wyspy Kanaryjskie - Wyspy Szczęśliwe

Kierunek: Teneryfa

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, integracja, zabawa, relaks

Klient z branży: bankowość

We wrześniu 2012 roku zwycięzcy konkursu organizowanego przez Klienta odwiedzili Teneryfę – największą wyspę archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Goście zostali powitani przez przyjazny personel hotelu, hiszpańskie przysmaki i piękną pogodę. Celem wyjazdu był głównie relaks na gorącej plaży i zabawa w gorących nocnych klubach, co miało pomóc w naładowaniu baterii na kolejne miesiące wytężonej pracy. Goście wyjazdu bardzo szybko odnaleźli się w tym klimacie, a szybka integracja pomogła w jeszcze lepszej zabawie.

Bardzo miłym przerywnikiem od błogiego “nic nie robienia” okazały się wycieczki do wulkanicznej jaskini Cuevas del Viento, imponującego wąwozu Masca i klifów Los Gigantes, a także wjazd kolejką i trekking na szczyt wulkanu Teide. Widok z najwyższego szczytu Hiszpanii jest niezapomnianą nagrodą za wysiłek włożony w jego zdobycie! Wyjazd okazał się przygodą, którą Goście wspominają do dziś!

Holandia

IQ Monarchie

Kierunek: Amsterdam

Rodzaj motywacji: zwiedzanie

Klient z branży: bankowość

Klienci Alior Bank oraz Master Card mieli okazję odwiedzić Amsterdam w szczególnym czasie – 30 kwietnia, w Dzień Królowej. Pomarańczowe szaleństwo na ulicach, muzyka, rejs rozbawioną łodzią, wszechobecne pchle targi sprawiły, że pokazaliśmy naszym gościom zupełnie inny Amsterdam! Kwiecień to też czas kwitnących tulipanów, na wyjeździe nie mogło zabraknąć odwiedzenia słynnych ogrodów Kaukenchof, które tylko w kwietniu robią takie wrażenie – gdzie nie spojrzeć wszędzie dywan utkany z kwiatów. Specjalnie dobrane restauracje z tradycjami zachwyciły wybornym jedzeniem. Goście poznali Amsterdam od zupełnie nieturystycznej strony, zwiedzając miasto z perspektywy mieszkańców.

Indie

India Expedition

Kierunek: Indie

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, relaks, przygoda

Klient z branży: IT

Indie to jeden z najbardziej charakterystycznych rejonów Azji. Naszemu Klientowi zaproponowaliśmy program, który zapewnił wiele atrakcji, często wywołujących ogromne emocje, jak brawurowa przejażdżka rikszami w starym mieście, rajd jeepami Delhi – Dżajpur, najbarwniejszy stan Indii – Radżastan, pałace maharadżów. Ciekawym doświadczeniem były zakupy na gwarnych targowiskach, wizyta u hinduskiego astrologa i wjazd na słoniach do fortu Amber. Nie mogło zabraknąć bollywoodzkiego kina i kilku dni wypoczynku na piaszczystych plażach Goa.

Przygoda w samym centrum egzotycznej kultury i religii Indii z pewnością pozwoliła wszystkim Uczestnikom lepiej zrozumieć ten unikatowy kraj!

Islandia

Lodowy koniec świata

Kierunek: Islandia

Rodzaj motywacji: wyjazd dla grupy VIP

Klient z branży: IT

Islandia to księżycowe krajobrazy, gejzery, wodospady, lodowce, gorące źródła, pola lawy i kratery. Niewiele jest miejsc, oferujących miłośnikom przyrody i przygody tak wiele na tak niewielkim obszarze. Mogli się o tym przekonać Uczestnicy wyprawy na tę osobliwą wyspę.

Podczas kilku intensywnych dni odwiedzili słynne geotermalne SPA Blue Lagoon, podziwiali niepowtarzalny krajobraz Parku Narodowego Pingvellir, a także majestatyczny wodospad Gullfoss. Emocje zapewniła eskapada „super jeepami” na południowe wybrzeże, jak również trekking po zamarzniętej czapie lodowca Sólheimajökull.

Przeciwwagę dla tej dawki natury stanowiły wieczory w pubach i klubach Reykjaviku, słynącego z doskonałej muzyki klubowej i bogatego życia nocnego.

Japonia

Japońskie kontrasty

Kierunek: Japonia

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, kultura, nowoczesność, imprezy

Klient z branży: FMCG

W listopadzie 2018 zabraliśmy do Japonii grupę 64 osób nowo pozyskanego Klienta z branży FMCG. Celem naszego Klienta było by podczas wyjazdu non stop zaskakiwać uczestników atrakcjami, których nie mogą doświadczyć w innych destynacjach. Mieliśmy pokazać Uczestnikom dwa oblicza Japonii – nowoczesne, rozświetlone tysiącem neonów Tokio oraz tradycyjne, pełne historii i zabytków Kyoto.

Tokio słynie z produkcji ekscytujących humanoidalnych robotów ASIMO i Otonaroid, futurystycznych salonów gier pachinko, osobliwego „show robotów” a także niepotykanych nigdzie indziej podgrzewanych desek sedesowych. Wszystkiego tego musieli doświadczyć Uczestnicy wyjazdu. Natomiast Kioto, które było stolicą Japonii przez ponad tysiąc lat, do dziś zachwyca kulturą Gejsz, zabytkami, których wiele jest wpisanych na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO oraz najpiękniejszymi ogrodami w Japonii. Ogromne wrażenie na Uczestnikach zrobiła przede wszystkim kolacja z Gejszą, która opowiedziała o swoim życiu i dała niezapomniany pokaz tradycyjnego śpiewu, gry na instrumentach i tańca – sztuk przekazywanych z pokolenia na pokolenie od kilkuset lat. Duży dystans między oba miastami pokonaliśmy superszybkim pociągiem Shinkansen co samo w sobie stanowiło nie lada atrakcję.

Jordania

Jordan Experience

Liczba osob: 30

Cel: Nagroda wyjazdowa dla najlepszych sprzedawców

Pierwszego dnia wybraliśmy się na Pustynię Wadi Rum. Pustynia zrobiła na uczestnikach ogromne wrażenie! Nawet pomimo tego, że jeden z nich złamał rękę z przemieszczeniem. Tak, takie rzeczy też się dzieją i nie ma co o tego ukrywać. Karetka dotarła na środek pustyni w środku nocy (!), a uczestnik bezpiecznie dotarł do szpitala. Trzymam kciuki o szybki powrót do zdrowia!

Do Luxusowego Campu, dowiozły nas jeepy. Podobno kilka tygodni wcześniej, nocował w nich premier Francji.. 😊

Kolejnym punktem na 4-dniowej wyprawie incentive, była królowa Petra – jeden z siedmiu cudów świata. Chyba nie trzeba jej przedstawiać?🤔 Miasto zostało wykute w skale ponad dwa tysiące lat temu. Wciąż zastanawiam się, jak oni to zrobili?

Petra była swego czasu ważnym węzłem komunikacyjnym i handlowym, zaopatrywała karawany w wodę i inne dobra. W samej Petrze można spędzić kilka dni. To nie tylko „instagramowy” Skarbiec. Jednak podczas wyjazdów incentive, nie zawsze jest czas na tak długie wyprawy. Tym razem zdecydowaliśmy się na 2 godziny na miejscu i wybraliśmy się w dalszą podróż.

Popołudniu dotarliśmy nad Morze Martwe, a właściwie jezioro z niezwykle wysokim stężeniem soli, które sprawia, że z łatwością można unosić się na wodzie. Niestety poziom wody rocznie spada o ok 1,5-2metra! Jezioro znajduje się w najniższym punkcie na świecie, 448 m. p.p.m.

Piaski pustyni

Kierunek: Jordania

Rodzaj motywacji: relaks, zwiedzanie

Klient z branży: motoryzacja

Na trasie całej wędrówki czekały emocjonujące atrakcje, będące połączeniem krajobrazów, różnorodnego klimatu i spotkań z niezwykle przyjaznymi mieszkańcami Jordanii.

W ramach programu Goście zakosztowali m.in. niezwykłej kąpieli w Morzu Martwym wraz z okładami błotnymi, spędzili pełną wrażeń i zaskakujących akcentów noc pod gwiazdami w pustynnym obozowisku Beduinów i na własne oczy obejrzeli imponujące ruiny antycznej Petry, wykutej w skałach z różowego piaskowca.

Na koniec czekał na nich zasłużony wypoczynek nad usianym rafami koralowymi Morzem Czerwonym. Wszyscy Goście uznali Jordanię za jedno z największych objawień podróżniczych, a wrażenia po wyprawie ciągle podgrzewają atmosferę do temperatury co najmniej piasków pustyni Wadi Rum!

Piaski Jordanii

Kierunek: Jordania

Rodzaj motywacji: ekskluzywny wyjazd, zwiedzanie, wypoczynek, konferencja

Klient z branży: motoryzacja

Ekskluzywny wyjazd dla 40 bardzo wymagających Gości był dużym wyzwaniem. Zgodnie z założeniami szukaliśmy egzotycznego kraju, a wymogiem była niedługa podróż i brak drastycznej zmiany strefy czasowej. Wybór padł na Jordanię i był to strzał w dziesiątkę! Pobyt w tym przyjaznym kraju rozpoczął się konferencją, warsztatami oraz relaksem w luksusowym hotelu nad Morzem Martwym. Na Gości czekały także wyzwania – kilkugodzinna, wyczerpująca wędrówka po kanionie Wadi Mujib. Głównymi atrakcjami wyjazdu były: wizyta w starożytnym mieście Perta, wyścig zaprzęgami konnymi, wypoczynek nad Morzem Czarnym i przygotowanie do operacji „Pustynna Burza”. Goście przebrani w tradycyjne stroje beduińskie eksplorowali jeepami 4×4 piaski pustyni Wadi Rum, jeździli na wielbłądach oraz pili szampana, podziwiając w milczeniu zachód słońca. Nocleg zaplanowaliśmy w specjalnie rozbitym dla grupy obozie w samym sercu pustyni. Tutaj, na perskich dywanach i przy elegancko zastawionych stołach odbyła się kolacja, serwowana przez kelnerów i impreza przy muzyce granej przez DJ-a do białego rana. Po powrocie do Ammanu Goście zjedli pożegnalną kolację w restauracji, gdzie często spotyka się członków rodziny królewskiej.

Jordan Adventure

Kierunek: Jordania

Rodzaj motywacji: wyjazd - nagroda w konkursie

Klient z branży: finanse

Jordania – jedno z najbardziej przyjaznych państw Bliskiego Wschodu – pokazała się Uczestnikom od najlepszej strony.

Na początek relaksująca kąpiel w Morzu Martwym, a następnie odkrywanie bogatej historii tego kraju z finałem w starożytnym mieście Nabatejczyków – Petrze. Wizyta w Jordanii nie mogła odbyć się bez wyprawy jeepami w głąb Wadi Rum, jednej z najpiękniejszych pustyń na świecie, a kolacja w tradycyjnym stylu i nocleg w namiotach dały przedsmak prawdziwego życia Beduinów.

Rejs katamaranem i snorkeling w Morzu Czerwonym okazały się idealną atrakcją na godne pożegnanie z Jordanią. To z pewnością nie ostatnie spotkanie z tym fascynującym krajem.

Kambodża

Magneti

Kierunek: Wietnam, Kambodża

Rodzaj motywacji: ekskluzywny wyjazd, relaks, zwiedzanie

Wyjazd dla 70-osobowej grupy odbiorców części Magneti Marelli z Europy Środkowo-Wschodniej do Wietnamu i Kambodży był dużym przeżyciem. Przede wszystkim dobór kierunku, ciągle jeszcze mało popularnego na rynku incentive, połączenie dwóch państw, ale i zaproponowane atrakcje zapewniły nam sukces.

Ekskluzywne łodzie w zatoce Halong, zwiedzanie świątyń Angkor Wat, kolacje z pokazami lokalnych tańców, szampan w trakcie rejsu po jeziorze Tonle Sap oraz masaże pozwoliły Gościom na relaks, oderwanie się od rzeczywistości i poznanie kultury Południowo-Wschodniej Azji.

Dużym zaskoczeniem dla wszystkich było błogosławieństwo od mnichów, nie tylko na dalszą podróż, ale również na powodzenie w biznesie i we współpracy z Magneti Marelli.

Kanada

Kongres MDRT

Kierunek: Toronto

Rodzaj motywacji: kongres, zwiedzanie, zabawa

Klient z branży: finanse

W czerwcu 2014 kolejny raz zorganizowaliśmy coroczny wyjazd partnerów naszego Klienta z branży finansowej na kongres Million Dollar Round Table. Tym razem kongres odbywał się w Toronto. Oprócz opieki nad Uczestnikami wyjazdu podczas kongresu naszym zadaniem była organizacja czasu wolnego, wspólnej zabawy i tradycyjnej wystawnej kolacji, na którą zapraszani są partnerzy z całego świata. Grupa każdą wolną chwilę przeznaczała na odkrywanie Toronto i okolic, a niezapomnianym przeżyciem wieńczącym wyjazd była wizyta nad słynnym wodospadem Niagara!

East Coast Adventure

USA/Kanada

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, zabawa

Klient z branży: chemiczna

Gości naszego stałego Klienta z branży chemicznej zabraliśmy na imprezę objazdową po wschodnim wybrzeżu USA i Kanady. Celem Klienta było odwiedzenie jak największej liczby ciekawych miejsc w tym regionie świata. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od rejsu statkiem podpływającym pod imponujący Wodospad Niagara. Kolejnymi atrakcjami na trasie wyjazdu były Boston, Plymouth, winnice Newport, niezasypiający nigdy Nowy Jork, kolebka amerykańskiej państwowości – Filadelfia oraz siedziba prezydenta – Waszyngton. Na deser pozostawiliśmy wypoczynek w słynnym kurorcie Atlantic City i zakupy w outletach New Jersey. Nie zabrakło również czasu spędzonego na zabawie np. w klubie jazzowym na Broadwayu!

Kenia

Safari Adventure

Liczba osób

Cel: integracja klientów, przeżycie niezwykłego safari

Wyjazd do Kenii to przeżycie, którego każdy choć raz powinien doświadczyć w swoim życiu. I właśnie to było celem naszego klienta – zdobycie niesamowitego doświadczenia związanego z zobaczeniem najdzikszej natury w najbliższej z możliwych opcji.
Lwy, gepardy, niezliczone stada zebr i słoni. Sępy, przebiegające drogę żyrafy i cudowne hipopotamy brodzące w wodzie – to widok, którego nie zapomina się nigdy.

Wyjazd trwał 10 dni. Wylądowaliśmy w stolicy Kenii – Nairobi gdzie spędziliśmy 2 noce. Następnie przez cały wyjazd przemieszczaliśmy się 13-stoma busami i pokonywaliśmy dziennie po 5-6 godzin drogi.

Klient miał okazję spać u podnóży Kilimandżaro, obudzić się po środku Parku Taita Hill (w cudownej logde wzniesionej kila metrów ponad ziemią), przeżyć safari w 3 parkach (Tsavo, Amboseli i Taita Hills), dotknąć żyraf i posłuchać cudownych historii w Sierocińcu dla Słoni Sheldrick, a także popływać łódką w towarzystwie hipopotamów. Podczas tej wycieczki, grupa uczestniczyła także w wyprawie rowerowej poprzez malownicze tereny Hell’s Gate.
Cała podróż zakończyła się cudownym odpoczynkiem na wybrzeżu w malowniczej miejscowości Malidi w formule all inclusive.

Podczas wyjazdu nie obyło się bez sportowych emocji związanych z mundialem – specjalnie przygotowana strefa kibica przyprawiła grupę o wiele emocji.

Safari live!

Kierunek: Kenia

Rodzaj motywacji: przygodowy, relacja LIVE

Klient z branży: telekomunikacja

Gościom wyjazdu towarzyszyła ekipa filmowa, która rejestrowała ich każdy krok. Wszystkie materiały były na bieżąco montowane i przesyłane do Polski, gdzie następnie pojawiały się w firmowym intranecie. Filmy i zdjęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem pracowników, którzy zostali w Polsce – były na bieżąco komentowane i wzbudzały wiele emocji.

Tym bardziej, że Goście wyjazdu musieli stawiać czoła wyzwaniom, przygotowanym specjalnie dla nich. W wiosce Masajów uczyli się rzucać dzidą, rozpalać ogień bez użycia zapałek, próbowali masajskiego piwa i tabaki, a nawet skosztowali masajskiego napoju energetycznego – świeżej bydlęcej krwi! W czasie safari zobaczyli ośnieżony wierzchołek Kilimandżaro, a także z najbliższej odległości przyglądali się majestatycznym słoniom czy sjestującym lwom. Podróż zakończyła się wypoczynkiem na pięknej plaży Diani. Tam również nie brakowało atrakcji – niezapomniane regaty w dłubankach z mangowca czy zwariowane przejazdy matatu (lokalny minibus) pozwoliły zakosztować prawdziwego lokalnego klimatu, a wizyta w kenijskim nocnym klubie na zawsze pozostanie w pamięci Gości.

Wild Thing

Kierunek: Etiopia, Kenia

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, kultura, safari

Klient z branży : FMCG

Etiopia nie jest typowym kierunkiem na wyjazd motywacyjny. Jeśli jednak Uczestnikom niestraszne są wysokie temperatury, kurz i wertepy – niewiele miejsc na świecie może równać się z południem tego kraju. Drużyna dziesięciu śmiałków wsiadła w samochody 4×4 i wyruszyła na podbój Doliny Omo. Te niedostępne tereny są siedzibą kilkunastu grup etnicznych, żyjących wciąż według swoich odwiecznych tradycji. Wizyta w ich wioskach była niezapomnianym przeżyciem.

Po ciekawym kulturowo południu Etiopii nasi Goście udali się do Kenii. Tutaj mieli okazję spędzić kilka godzin w prawdziwej wiosce masajskiej, spróbować specyficznej masajskiej herbaty, zajrzeć do wnętrza masajskiej manyaty czy sprawdzić się w roli wojownika rzucającego dzidą. Nie mogło także zabraknąć fantastycznego safari – widok stada słoni z potężnym Kilimanjaro w tle na żywo prezentuje się znacznie lepiej niż na pocztówkach! Na koniec Uczestnicy spędzili kilka dni na przepięknej plaży Diani na zasłużonym wypoczynku.

Kuba

Cuba Libre

Kierunek: Kuba

Rodzaj motywacji: wypoczynek, sport, integracja, zabawa

Klient z branży: IT

Wizyta w kraju Fidela Castro to jak wycieczka do innego świata. Nieodzownymi elementami każdego wyjazdu na Kubę, z którego korzystali też Goście wyjazdu, są najlepszy rum i cygara oraz przejażdżka stylowymi, 50-letnimi Cadillaccami. Pobyt w Hawanie obfitował w liczne atrakcje i zabawy, takie jak: lekcja salsy poprowadzona przez lokalnego mistrza tańca czy wizyta w kultowym kabarecie Tropicana, gdzie występują najpiękniejsze tancerki na wyspie!

Wypoczynek na rajskich plażach Varadero, wyprawa jeepami po bezdrożach oraz wycieczka łodzią na bezludną wyspę były dopełnieniem niesamowitego czasu spędzonego na Kubie. Gorący kubański klimat i roztańczeni mieszkańcy sprawiły, że Goście wyjazdu przeżyli tutaj niezapomniane chwile!

Madagaskar

Wyspa lemurów

Kierunek: Madagaskar

Rodzaj motywacji: wyjazd nagrodowy

Klient z branży: bankowość

Laureaci konkursu konsumenckiego jednego z międzynarodowych banków mieli okazję pojechać w podróż na egzotyczny Madagaskar. Program obfitował w liczne wizyty w parkach narodowych w celu podziwiania unikalnej przyrody wyspy, w tym niezwykłych lemurów, występujących tylko w tym miejscu na świecie. Wizyta w Parkach Narodowych Ranomafana oraz Isalo ukazała również ciekawy świat roślinny oraz piękne krajobrazy.

Uczestnicy mieli także okazję poznać bliżej ciekawą kulturę i historię mieszkańców wyspy – Malgaszy, odwiedzając miasteczka Antsirabe i Fianarantsoa. Dopełnieniem podroży był wypoczynek nad Oceanem Indyjskim na piaszczystych plażach Ifaty z okazją do snorkelingu i rejsu tradycyjną łodzią.

Malediwy

Witamy w raju

Kierunek: Malediwy

Rodzaj motywacji: ekskluzywny, relaks

Klient z branży: farmacja

Malediwy to rajskie atole położone na Oceanie Indyjskim. Na każdej z wysp położony jest prywatny resort, zapewniający absolutną intymność i fantastyczny wypoczynek. Goście wyjazdu dotarli na wyspę wodolotem, ponieważ jest zbyt mała, aby można było zorganizować na niej pas startowy dla awionetek. Czas upłynął na błogim wypoczynku na rajskiej plaży, sączeniu drinków dostępnych w formule all-Inclusive oraz próbach nurkowych i podziwianiu kolorowego podwodnego świata Oceanu Indyjskiego.

Malezja

Wśród łowców głów

Kierunek: Malezja

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, elementy aktywności outdoorowych i survivalu

Klient z branży: finanse

To był kolejny wyjątkowy wyjazd naszego stałego Klienta. Tym razem bardzo zgrany zespół 23 doradców finansowych wybrał się z nami do Malezji. Wizyta zaczęła się klasycznie, czyli wjazdem na wieżę Petronas Tower i uroczystą kolacją w Kuala Lumpur.

Następnie miejsce akcji zmieniło się na Borneo i tu zaczęła się prawdziwa przygoda. Relaksujący snorkeling na wyspie Mamutik i odpoczynek na plaży były zaledwie rozgrzewką. Przejazd osobowo-dostawczym pociągiem wraz z mieszkańcami wyspy oraz ich całym inwentarzem był niecodziennym doświadczeniem. Następnie pełen progów rafting w otoczeniu pięknej fauny i flory.

Kolejnego dnia wszyscy Goście ukończyli naprawdę wymagający, wielogodzinny trekking na najwyższym szczycie kraju – wulkanie Mt. Kinabalu. Czekała ich jeszcze noc w „długim domu” miejscowej ludności, tzw. „łowców głów”. Spacer po wiszących 40 m nad ziemią mostach okazał się dla wszystkich „bułką z masłem”. Ostatni nocleg miał miejsce w samym sercu pierwotnego lasu tropikalnego, gdzie nie brakowało spotkań z egzotycznymi zwierzętami.

Malta

Malta

Kierunek: Malta, Gozo

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, wypoczynek

Klient z branży: bankowość

Europejska wyspa z dobrą pogodą w marcu – takie wymaganie postawił przed nami Klient. Naszą odpowiedzią była nie tak jeszcze popularna wśród polskich turystów Malta – urocza, malutka wyspa z pełnymi temperamentu, bardzo miłymi gospodarzami. Do głównych atrakcji wyjazdu należało: zwiedzanie stolicy La Valetta, rejs po zatoce naturalnego portu i podziwianie pięknej, często starożytnej architektury. Wyprawa na sąsiednią, rustykalną wyspę Gozo, czy wizyta w leżącej na wzgórzu otoczonej średniowiecznymi murami obronnymi malutkiej Mdinie były dla Gości wyjątkowym doświadczeniami.

Największe wrażenie zrobił na nich jednak rejs malutkimi łodziami po zjawiskowej grocie Blue Grotto. W przerwie między zwiedzaniem Goście relaksowali się nad basenem luksusowego hotelu.

Maroko

W stronę Marrakeszu

Kierunek: Marakesz, Atlas Wysoki

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, integracja, kultura, zabawa

Klient z branży: bankowość

Maroko to idealne plenery i zaplecze obyczajowe, by zrealizować pełen fantazji i przygód program. Jesienny wyjazd oparty był o położony u stóp Atlasu Wysokiego Marakesz, uznawany za najciekawsze miasto Maroka. Kręte uliczki i bazary oraz zapachy orientalnych przypraw przywołują tu skojarzenia z odległymi czasami oraz wspomnienia dalekich podróży. Pomimo bliskości Europy Maroko nadal jest dla ludzi Zachodu krajem tajemniczym, egzotycznym królestwem, budzącym zaciekawienie i poruszającym wyobraźnię. Kolacja z produktów zakupionych wieczorem na słynnym placu Jamma el Fna to coś, co zostaje w pamięci na długo.

Wspaniałą atrakcją okazała się też wyprawa samochodami terenowymi w kierunku Sahary przez samo serce gór Atlasu. Podczas przejazdu Goście odwiedzili lokalną wioskę, gdzie wzięli udział w ceremonii parzenia herbaty i zjedli tradycyjny berberyjski lunch. Dotarli też do stojącej samotnie na kamienistej pustyni Kazby Ait Ben Haddou, uważanej za jedną z najważniejszych w Północnej Afryce.

Wyjazd odkrył wiele tajemnic Maroka i stał się inspiracją dla Gości do dalszych podróży w ten region świata.

Martynika

Wyspa Wiecznego Lata

Kierunek: Martynika

Rodzaj motywacji: wypoczynek, sport, integracja, zabawa

Klient z branży: IT

W lutym oraz kwietniu 2012 gościliśmy ważnego Klienta na Martynice. Ta karaibska wyspa, będąca departamentem zamorskim Francji, idealnie nadaje się do wyjazdów łączących w sobie relaks na bajkowych plażach i w luksusowych resortach z wodnymi aktywnościami.

Goście tygodniowych wyjazdów spędzili czas wypełniony nauką windsurfingu, jazdą na nartach wodnych, żeglowaniem na łodziach Yole (spotykanych jedynie na Martynice) oraz niezapomnianym rejsem katamaranem. Ci, którym mało było atrakcji, mogli zwiedzić stolicę wyspy Fort de France oraz korzystać z bogatej oferty sportowej. Zawody w siatkówce plażowej i piłce wodnej wyzwoliły w grupie ducha rywalizacji.

Po zabawie można było wypocząć pod palmami na malowniczej plaży, sącząc drinki na bazie lokalnego rumu! Ciężko było wrócić z raju do szarej rzeczywistości…

Mauritius

W przedsionku Raju

Kierunek: Mauritius

Rodzaj motywacji: wyjazd nagrodowy, integracja, wypoczynek

Klient z branży: finanse

Nagrodą finałową w konkursie sprzedażowym jednego z polskich banków był wyjazd na Mauritius. Rajska wyspa przywitała najlepszych sprzedawców pięknym słońcem oraz girlandami kwiatów, zawieszanych na szyję przez atrakcyjne dziewczyny. Gości zostali zakwaterowani w komfortowym hotelu, położonym przy plaży i dysponującym rozległym basenem, ocienionym gajem palmowym. Wyjazd łączył wypoczynek na rajskiej plaży ze zwiedzaniem wyspy. Nie zabrakło wizyty w świątyni hinduskiej, słynnym ogrodzie botanicznym Pamplemousses oraz energetycznej stolicy Port Louis. Dużo wrażeń dostarczył przejazd na quadach pośród zebr i strusi po terenie prywatnego parku, umożliwiający zrobienie zdjęć z lwami, gepardami oraz tygrysami.

Chętni mogli skorzystać z kursu nurkowania i podziwiać ławice kolorowych ryb oraz rafę koralową. Klimatycznym zakończeniem wyjazdu był rejs katamaranem o zachodzie słońca z drinkami i muzyką na pokładzie

Meksyk

¡Viva Mexico!

Kierunek: Meksyk

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, wypoczynek

Klient z branży: IT

Podczas wyjazdu Goście zasmakowali meksykańskiego folkloru, spacerując po słynącym z wydobycia srebra miasteczku Taxco. Nie był to jednak byle jaki spacer, a wesoły korowód z „open barem” na grzbiecie poczciwego osła. Mijając pobielone domy, gliniane dachówki i wąskie uliczki Goście wznosili kolejne toasty – Viva Mexico! Następnie czekał ich wyścig po wąskich, brukowanych uliczkach w tradycyjnych zielonych garbusach. Po takim powitaniu przyszedł czas na wypoczynek na białych piaskach Jukatanu. Tutaj odbyła się całodzienna wycieczka katamaranem na wyspę Cozumel, słynącą z bajecznych raf koralowych – snorkeling obowiązkowy. Nie mogło również zabraknąć wizyty w starożytnym mieście majów Chitzen Itza. Po powrocie do miasta Meksyk Goście oglądali piramidy Teotichuacanu i Bazylikę Matki Boskiej z Guadelupy. Nocny koncert mariachi na placu Garibaldi był godnym pożegnaniem z Meksykiem.

Cykl wyjazdów kulinarnych

Kierunek: Turcja, Maroko, Chorwacja, Meksyk

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, szkoła gotowania, wypoczynek

Klient z branży: bankowość

Całoroczny cykl wyjazdów adresowany głównie do Pań. Tematem przewodnim każdej z wypraw była kultura kulinarna danego kraju. Oprócz turystycznych ikon obowiązkowymi punktami programu była wizyta na lokalnym targu, posiłki w tradycyjnych restauracjach, w końcu spotkanie ze znanym szefem kuchni i kurs kulinarny pod jego okiem.

Finał cyklu wyjazdów kulinarnych odbył się na Jukatanie, w Meksyku. Tutaj panie zgłębiały tajniki meksykańskich smaków i trików, tak aby po powrocie do Polski wydać meksykańską fiestę dla swoich najbliższych. W programie oprócz kursu gotowania była degustacja wina, tequili, wizyta na indiańskim targu oraz przyrządzanie egzotycznych drinków na bazie kokosa.

Goście odwiedzili także starożytne miasto Majów Chitzen Itza, jeździli na skuterach wodnych, eksplorowali podwodny świat okolic Isla de Mujeres oraz wypoczywali w hotelu all inclusive na białych piaskach Karaibów.

Niech żyje Meksyk

Kierunek: Meksyk

Rodzaj motywacji: dobra zabawa, wypoczynek

Klient z branży: telekomunikacja

Miało być niewiele zwiedzania i dużo dobrej zabawy. Wyjazd rozpoczął się od wizyty w piramidach Teotihuacanu, kolacji z widokiem na kolonialną katedrę i wieczoru spędzonego wśród muzyków mariachi na Placu Garibaldi. Kolejny dzień był pełen wyzwań – wyposażeni w kaski, uprzęże i asekurację goście przedzierali się się przez jaskinię wzdłuż koryta podziemnej rzeki. Dzień zakończył się spacerem po brukowanych uliczkach miasteczka Taxco, które słynie z wydobycia srebra. Za grupą podążał osioł, na grzbiecie którego znajdował się open bar.

Kolejnym przystankiem było Acapulco i luksusowy hotel „all inclusive”. W programie, oprócz nocnych imprez na najwyższym światowym poziomie, było podziwianie skoków ze skały La Quebrada, wyścigi skuterami wodnymi oraz rejs statkiem. Pożegnalny lunch odbył się w oryginalnej hacjendzie Hernanda Corteza.

Namibia

Kobieta na krańcu świata

Kierunek: Namibia, Zanzibar, Kenia

Rodzaj motywacji: realizacja programu tv

Klient z branży: media

Po raz kolejny zostaliśmy wybrani przez TVN do współpracy przy realizacji nowego projektu telewizyjnego o podróżach pt. „Kobieta na Krańcu Świata” z Martyną Wojciechowską.

Program pojawił się w jesiennej ramówce TVN i składał się z egzotycznych reportaży, których bohaterkami były kobiety w różnym wieku, o różnym kolorze skóry, wyznawczynie różnych religii, kobiety pracujące w rozmaitych, czasem bardzo zaskakujących, jak na płeć piękną, zawodach. Tym razem nasi przewodnicy zabrali Martynę i ekipę TVN na Zanzibar, do Kenii i Namibii, gdzie prowadząca poznała m.in. Afrykańską Białą Masajkę i niekwestionowaną Królową Słoni, nauczyła się sadzić wodorosty w turkusowych wodach Korzennej Wyspy i dotarła do stroniących od współczesnej cywilizacji kobiet z plemienia Himba.

Namibia VIP

Kierunek: Namibia

Rodzaj motywacji: wyjazd dla grupy VIP

Klient z branży: telekomunikacja

Ekskluzywny wyjazd dla naszego kluczowego Klienta został w całości oparty na przelotach awionetkami. Umożliwiło to odwiedzenie najciekawszych, choć oddalonych od siebie o setki kilometrów, miejsc w Namibii.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi goście mieli szansę na spotkanie z dziką przyrodą Parku Narodowego Etosha, podziwianie spektakularnych Wodospadów Epupa, odwiedziny w tradycyjnych wioskach ludu Himba oraz eksplorację czerwonych wydm Sossusvlei na quadach i sandboardach. Niemniejsze wrażenie na uczestnikach zrobił rejs po Atlantyku w towarzystwie uchatek i delfinów. Nic nie mogło jednak równać się z surrealistyczną Dead Vlei oraz lunchem w cieniu akacji erioloba.

Nepal

Himalaya Adventure

Kierunek: Indie, Nepal

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, elementy aktywności outdoorowych i survivalu

Klient z branży: finanse

Indie i Nepal to niesamowite połączenie – kierunki stawiające przed zwiedzającymi pewne wyzwania, ale dające wiele w zamian. Wyprawa rozpoczęła się podróżą po bajkowym Radżastanie, gdzie na Gości czekało wiele atrakcji: Czerwony Fort, zachód słońca w Taj Mahal, podjazd pod romantyczny Fort Amber jeepami retro, Pałac Wiatrów, zabytkowe hotele oraz kolacja w stylu maharadży z połykaczami ognia, tancerkami brzucha, tatuażami z henny i lekcją wiązania turbanów.

Kolejnym punktem programu był lot do stolicy Nepalu, gdzie na plan pierwszy wysuwa się oszałamiająca przyroda majestatycznych Himalajów. Tutaj główną atrakcją był rafting po rzece Trisuri i dotarcie do stolicy sportów ekstremalnych – Pokhary. Całodzienny trekking w Masywie Annapurny okazał się naprawdę wymagającym wyzwaniem. O świcie Gościom ukazał się ośnieżony szczyt Annapurny.By jeszcze bardziej zbliżyć się do najwyższych szczytów świata grupa odbyła panoramiczny lot nad Himalajami – takich widoków się nie zapomina. Zakończeniem przygody był relaks w Parku Narodowym Chitwan: tropienie tygrysów bengalskich, jazda na słoniu, rejs czółnem i niezapomniane ognisko nad rzeką. Co to był za wyjazd!

Norwegia

W Krainie Fiordów

Kierunek: Norwegia

Rodzaj motywacji: integracja, aktywności outdoorowe, relaks

Klient z branży: surowce

Norwegia to jeden z najatrakcyjniejszych i niepowtarzalnych krajów Europy, który kusi nieograniczonymi, zapierającymi dech w piersiach atrakcjami natury. Kraj ten kojarzy się przede wszystkim z malowniczymi, unikalnymi fiordami, ale oferuje znacznie więcej. Tym razem surowa przyroda musiała zostać okiełznana dla potrzeb wyjazdu dla bardzo wymagającego Klienta. Grupa, wykorzystując autokar, pociąg, promy i łodzie, odkrywała uroki tego pięknego zakątka Europy. Wizyta na lodowcu, rajd łodziami pontonowymi czy kameralny koncert muzyki klasycznej to tylko niektóre z atrakcji.

Tłem dla rozmów biznesowych był przejazd zabytkowym pociągiem, rejs prywatnym jachtem po fiordach, platformy widokowe oraz doskonałe restauracje. Starannie zaplanowany czas zaowocował realizacją celów biznesowych, a pożegnalna impreza z pewnością na długo pozostanie w pamięci większości Uczestników…

Peru

Od Andów po Amazonię

Kierunek: Peru, Ekwador

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, elementy przygody i aktywności outdoorowych

Klient z branży: IT

Dylemat był duży, ponieważ Klient prawie do samego końca nie wiedział czy zdecydować się na wyprawę do Peru czy Ekwadoru. Było tylko jedno rozwiązanie – odwiedzić oba kraje. Wyjazd rozpoczął się pobytem w byłej stolicy państwa Inków, kolonialnej perle architektury, słynącej z bogatego życia nocnego – Cuzco. Ogromnym przeżyciem była wizyta w Machu Picchu i panoramiczny przejazd pociągiem wzdłuż rzeki Riobamba. Ambitniejsi z Gości postanowili zdobyć także pobliski szczyt Huyana Picchu. W Ekwadorze odbył się pełen adrenaliny zjazd rowerami górskimi z najwyższego aktywnego wulkanu świata – Cotopaxi.

Było to duże przeżycie, ponieważ Goście rozpoczynali rowerową przygodę pośród głębokiego śniegu na wysokości 4000 m. Odbył się tu także kurs wspinaczki wysokogórskiej, którego celem było zdobycie schroniska na Cotopaxi. Kolejnymi emocjonującymi atrakcjami były: rafting w dżungli, nocna eksploracja lasu tropikalnego i wizyta u Indian Kichwa. Przyszedł w końcu czas na wypoczynek w naturalnych gorących źródłach, leżących na przedgórzu Andów. W Quito Goście zwiedzali miasto w towarzystwie niecodziennego przewodnika, zjedli uroczystą kolację w operze i bawili się do rana.

Portugalia

Madera - wyspa przygód

Kierunek: Madera

Rodzaj motywacji: ekskluzywny, aktywności outdoorowe

Klient z branży: elektronika

Madera to miejsce, które idealnie nadaje się na połączenie prawdziwej przygody z wypoczynkiem w doskonałych warunkach. Niewielka wyspa oferuje szeroki wachlarz atrakcji, które są dostępne bez nużących transferów. Uczestnikami wyjazdu byli najwięksi dystrybutorzy wiodącej marki, produkującej sprzęt elektroniczny, a jednym z jego celów było przetestowanie najnowszych urządzeń z linii „outdoor”. Kamery mogły więc uchwycić spektakularne skoki i nurkowania w czasie emocjonującego canyoningu, zjazdu tyrolką czy downhillu MTB. Szeroka paleta aparatów fotograficznych pomogła uchwycić najpiękniejsze krajobrazy. Wodoodporne tablety pozwoliły surfować po internecie nawet podczas wyprawy morskimi kajakami. Nowoczesne kamery z wbudowanym projektorem nie tylko zarejestrowały najciekawsze momenty ale zapewniły świetną zabawę w trakcie prezentacji materiału, która odbyła się pod koniec wyjazdu na brzegu oceanu, w blasku księżyca. Czy można w lepszy sposób zareklamować swoje produkty?

Lisbon Story

Kierunek: Portugalia

Rodzaj motywacji: wyjazd - nagroda w konkursie

Klient z branży: telekomunikacja

Lisbon Story to propozycja wyjazdu incentive łączącego to, co w Portugalii najpiękniejsze: czar fascynującej Lizbony przesiąkniętej historią i niezwykłą kulturą oraz niepowtarzalna przyroda, cudowne wybrzeże i krajobrazy. Zwiedzanie Lizbony miało zupełnie nieszablonową formę: początkowo Uczestnicy pokonywali labirynty uliczek używając GoCars, a następnie wędrując szlakiem tawern. Udało się też odwiedzić bajkową Sintrę oraz najdalej na zachód wysunięty punkt Europy – Cabo da Roca. Mimo mało plażowej pogody prawie wszyscy odważyli się na lekcję surfingu wśród fal Atlantyku. Podczas wyjazdu nie zabrakło tradycyjnych portugalskich specjałów, wina sączonego przy dźwiękach fado i zabawy do rana w lizbońskich klubach.

RPA

South Africa Expedition

Kierunek: RPA

Rodzaj motywacji: integracja, przygoda

Klient z branży: motoryzacja

Wiodący producent części samochodowych zaprosił swoich najlepszych dystrybutorów do RPA. Kapsztad przywitał Uczestników pięknymi widokami z Góry Stołowej oraz panoramą miasta podczas rejsu po zatoce Table Bay. Wyobraźnię pobudziła wizyta na Przylądku Dobrej Nadziei, podziwianie żywiołu łączących się Oceanów oraz unikalnej przyrody, w tym tak osobliwie wyglądających w Afryce pingwinów. Przejazd Chapman’s Peak – jedną z najbardziej malowniczych dróg Świata zrobił duże wrażenie na Uczestnikach, podobnie jak dynamiczne życie nocne Cape Town. Nie mogło zabraknąć również wizyty w słynnych winnicach regionu Stellenbosch.

Na oglądanie zwierząt Uczestnicy udali się do Parku Narodowego Pilanesberg, gdzie największe emocje wzbudziło oglądanie białych nosorożców, a także spotkanie z lwami. Relaks oraz dużą dawkę zabawy na koniec wyjazdu zapewnił pobyt w słynnym kompleksie Sun City.

Serbia

Bałkany nieodkryte

Kierunek: Serbia

Rodzaj motywacji: przygoda, wyzwanie, aktywności outdoorowe, zwiedzanie, przyroda

Klient z branży: telekomunikacja

Serbia to zakątek Bałkanów pełen nieodkrytego piękna, łączący w sobie magię dawnych lat, dzikość natury i obietnicę przygody. Właśnie tam, z dala od turystycznych szlaków odbyła się zupełnie nietypowa ekspedycja dla naszego stałego Klienta, który jak zwykle spodziewał się wyjątkowych pomysłów i nieszablonowego programu.

Wyprawa rowerowa, trekkingi w wąwozach, eksploracja jaskiń, zwiedzanie urokliwych monastyrów, CSR w rezerwacie przyrody, zabytki Belgradu oraz nocne życie stolicy – to wszystko czekało na Uczestników wyjazdów. Jeśli dodać do tego noclegi na campie oraz w skansenie, gościnność i życzliwość mieszkańców górskich wiosek oraz zabawę w bałkańskich klimatach, dostaje się produkt kompletny i zapadający w pamięć.

Stany Zjednoczone

I Love New York - USA wschód

Kierunek: Nowy Jork

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, rozrywka, integracja

Klient z branży: bankowość

Naszemu stałemu Klientowi z branży bankowej zaproponowaliśmy wyjazd do Nowego Jorku z wizytą na Wall Street, gdzie Goście mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek z dziedziny finansów. Nowy Jork to miasto-ikona, prawdziwy buzujący tygiel Ameryki, kojarzony z wielką historią, drapaczami chmur, jazzem, fotografią, modą i sztuką przez wielkie „S”… i oczywiście z niezwykłą mieszanką kultur z całego świata. Tutaj, poza podziwianiem obowiązkowych punktów zwiedzania jak: Statua Wolności, Times Square, Central Park czy WTC Memorial, Goście mogli poczuć się jak prawdziwi New Yorkers podczas oglądania spektaklu na Broadwayu i uczestniczenia na żywo w meczu jednej z najsłynniejszych koszykarskich drużyn NBA – New York Knicks! Nie mogło też zabraknąć czasu wolnego na zakupy odzieży i elektroniki na Fifth Avenue i zabawy w nocnych klubach Manhattanu! Naszym celem było sprawienie, by wszyscy Uczestnicy wyjazdu pokochali Nowy Jork i z pewnością został on osiągnięty!

New York i Niagara Falls - USA wschód

Kierunek: Nowy Jork, Niagara

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, rozrywka, integracja

Klient z branży: chemiczna

Nowy Jork to miasto, w którym czuje się „cały świat”, mieszanka zwyczajów, ras i osobowości. Symbol wolności, nowoczesności, swobody, rozrywki, amerykańskich sportów. Urzekają malownicze dzielnice zamieszkałe przez emigrantów i artystów, harmonijnie współegzystując ze skansenami dla milionerów. Tutaj poza podziwianiem obowiązkowych punktów zwiedzania jak Wall Street, Times Square, Central Park czy WTC Memorial Goście wyjazdu mogli odwiedzić typową amerykańską farmę i dowiedzieć się o różnicach w prowadzeniu gospodarstwa rolnego w Polsce i USA. Dodatkową atrakcją było oglądanie odbywającej się akurat w tym czasie na słynnej Piątej Alei corocznej polskiej parady z okazji Dnia Pułaskiego. Ukoronowaniem jakże ciekawego pobytu w USA była wizyta po amerykańskiej i kanadyjskiej stronie wodospadu Niagara, wzbogacona o rejs statkiem Maid of the Mist, wejście za kurtynę wodospadu i kolację na wieży Skylon z możliwością podziwiania panoramy Niagary z lotu ptaka.

East Coast Adventure - USA wschód

USA/Kanada

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, zabawa

Klient z branży: chamiczna

Gości naszego stałego Klienta z branży chemicznej zabraliśmy na imprezę objazdową po wschodnim wybrzeżu USA i Kanady. Celem Klienta było odwiedzenie jak największej liczby ciekawych miejsc w tym regionie świata. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od rejsu statkiem podpływającym pod imponujący Wodospad Niagara. Kolejnymi atrakcjami na trasie wyjazdu były Boston, Plymouth, winnice Newport, niezasypiający nigdy Nowy Jork, kolebka amerykańskiej państwowości – Filadelfia oraz siedziba prezydenta – Waszyngton. Na deser pozostawiliśmy wypoczynek w słynnym kurorcie Atlantic City i zakupy w outletach New Jersey. Nie zabrakło również czasu spędzonego na zabawie np. w klubie jazzowym na Broadwayu!

Konferencja w Filadelfii - USA wschód

Kierunek: Filadelfia, Nowy Jork

Rodzaj motywacji: wyjazd konferencyjny

Klient z branży: ubezpieczeniowa

Wiodąca firma ubezpieczeniowa zaprosiła swoje elitarne grono agentów ubezpieczeniowych, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji Million Dollar Round Table na coroczną konferencję MDRT, która miała miejsce w Filadelfii. Goście zostali zakwaterowani w eleganckim hotelu w samym centrum miasta, tuż przy Pennsylvania Convention Center, gdzie odbywała się konferencja – dzięki czemu w przerwach mogli wracać do komfortowych pokoi. Popołudniami zwiedzali Filadelfię, nazywaną kolebką amerykańskiej państwowości i pełną historycznych miejsc. Nie lada atrakcją była uroczysta kolacja zorganizowana na wyłączność grupy w Oceanarium, gdzie ścianę sali bankietowej stanowiła szyba ogromnego akwarium. W czasie posiłku Goście mogli podziwiać pływające w nim rekiny! Wyjazd zakończyło zwiedzanie Nowego Jorku, który niezmiennie wywiera na odwiedzających ogromne wrażenie. Doskonała organizacja pozwoliła Uczestnikom w pełni skorzystać z konferencji, a także zrelaksować się i poznać wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

"Howdy" Texas - USA południe

Kierunek: Nowy Orlean i Teksas

Rodzaj motywacji: integracja, zwiedzanie, przyroda, kultura, relaks

Klient z branży: IT

Wyprawa pokazująca smaki, kolory, kulturę i klimat prawdziwej Ameryki. Na początek Nowy Orlean – kolebka jazzu, który ukazał Uczestnikom swoje najlepsze oblicze: wszechogarniającą muzykę, dobiegającą z każdego zakątka French Quarter – najstarszej i najbardziej urokliwej dzielnicy miasta, stragany voodoo i znakomitą kuchnię kreolską. Nie zabrakło też rejsu po rozlewiskach delty Missisipi i spotkania z aligatorami. Trasę do Dallas Goście pokonali kultowymi fordami mustangami, co stanowiło atrakcję samą w sobie. Po drodze odwiedzili NASA Johnson Space Center – Centrum Kontroli Misji Kosmicznych. Teksas to istna gratka dla fanów ekstremalnej zabawy. Podczas wizyty w wynajętym na wyłączność parku rozrywki była szansa na skoki na bungee, jazdę skycoasterem czy swobodne opadanie na elastyczną siatkę z wysokości 16-ego piętra. Trudno wyobrazić sobie pobyt na „Dzikim Zachodzie” bez spędzenia dnia na prawdziwym rancho, gdzie można postrzelać do rzutek, spróbować swoich sił z rozjuszonym bykiem czy też pojeździć konno.

Ikony Zachodniego Wybrzeża - USA zachód

Kierunek: New Jork San Francisco, Wielki Kanion, Las Vegas

Rodzaj motywacji: integracja, zwiedzanie, luksus

Klient z branży: telekomunikacja

Naszemu stałemu Klientowi z branży bankowej zaproponowaliśmy wyjazd do Nowego Jorku z wizytą na Wall Street, gdzie Goście mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek z dziedziny finansów. Nowy Jork to miasto-ikona, prawdziwy buzujący tygiel Ameryki, kojarzony z wielką historią, drapaczami chmur, jazzem, fotografią, modą i sztuką przez wielkie „S”… i oczywiście z niezwykłą mieszanką kultur z całego świata. Tutaj, poza podziwianiem obowiązkowych punktów zwiedzania jak: Statua Wolności, Times Square, Central Park czy WTC Memorial, Goście mogli poczuć się jak prawdziwi New Yorkers podczas oglądania spektaklu na Broadwayu i uczestniczenia na żywo w meczu jednej z najsłynniejszych koszykarskich drużyn NBA – New York Knicks! Nie mogło też zabraknąć czasu wolnego na zakupy odzieży i elektroniki na Fifth Avenue i zabawy w nocnych klubach Manhattanu! Naszym celem było sprawienie, by wszyscy Uczestnicy wyjazdu pokochali Nowy Jork i z pewnością został on osiągnięty!

Las Vegas - USA zachód

Kierunek: Las Vegas, Wielki Kanion, Dolina Śmierci

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, rozrywka, integracja, luksus

Klient z branży: bankowość

Zwycięzcy całorocznego konkursu, organizowanego przez naszego stałego Klienta przeżyli przygodę życia podczas przemierzania szlaku obfitującego w najbardziej charakterystyczne atrakcje zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W stolicy hazardu – Las Vegas – Goście wyjazdu mieli dużo czasu na wypoczynek w luksusowym hotelu oraz szaleństwo w najlepszych na świecie kasynach. Innymi atrakcjami pobytu w Vegas były: kolacja w restauracji na strzelającej wysoko w niebo wieży Stratosphere oraz przejazd ogromnymi, luksusowymi limuzynami. Prawdziwym wyzwaniem dla Gości była wizyta w najbardziej nieprzyjaznym miejscu USA – słynnej Dolinie Śmierci. Natomiast wisienką na torcie imprezy był przelot helikopterem nad południową, najbardziej imponującą krawędzią Wielkiego Kanionu! Luksusowy wyjazd dopełniły wizyty w drogich restauracjach serwujących przepyszne steki… czyli to, co Ameryka ma najlepszego do zaoferowania!

Szkocja

Szlakiem whisky

Kierunek: Szkocja

Rodzaj motywacji: Zwiedzanie, kultura, adrenalina

Klient z branży: FMCG

W kwietniu 2009 roku jeden z naszych Klientów zdecydował się odwiedzić Szkocję – magiczną krainę porośniętych trawami wzgórz, tajemniczych jezior i posępnych zamków. Podczas wyprawy Goście mieli okazję odwiedzić siedzibę Szkockiego Stowarzyszenia Whisky, chłonąć atmosferę edynburskich whisky-pubów, zapoznać się z historią, procesem wyrobu i smakiem mieszanek the Famous Grouse oraz odwiedzić kameralną destylarnię Glenturret. Przygoda z Whisky rozgrywała się w pięknym otoczeniu szkockich wyżyn, dolin i jezior, m.in. Loch Lomond. Wizyta w zamku Stirling i edynburskiej twierdzy przeniosła Gości w świat Stuartów i walecznego Williama Wallace’a.

Poziom adrenaliny podniósł Uczestnikom wyjazdu rafting na rzece Tay. To była niezapomniana podróż Szlakiem Whisky!

Tajlandia

Kac Vegas w Bangkoku

Kierunek: Tajlandia

Rodzaj motywacji: wyjazd – nagroda w konkursie sprzedażowym

Klient z branży: telekomunikacja

Mimo krótkiego pobytu, a także napiętej agendy zdołaliśmy pokazać grupie młodych i energicznych Gości najważniejsze zabytki oraz przyrodę Tajlandii. Mieli też szansę doświadczyć przyjaznego podejścia wiecznie uśmiechniętych mieszkańców kraju Ludzi Wolnych.

Szereg atrakcji, takich jak Alcazar Show w Pattaya, przejażdżka na słoniach, wizyta w Wielkim Pałacu Królewskim, pływający targ czy też wieczorny rejs po rzece Chao Phraya dostarczyły im niezwykłych wrażeń. Znalazł się też czas na błogi wypoczynek na rajskiej Wyspie Koralowej oraz – dla najbardziej wytrwałych – zgłębianie nocnego życia Pattaya i Bangkoku.

Tanzania

Misja Kilimanjaro

Kierunek: Tanzania oraz 3 spotkania w polskich górach: Tatry, Beskidy i Gorce

Rodzaj motywacji: Wyjazdy górskie z elementami CSR dla grupy VIP

Klient z branży: telekomunikacja

Misja Kilimanjaro rozłożona została na etapy, przygotowujące grupy do wielkiego finału, czyli ekspedycji na najwyższy szczyt Afryki. Konstrukcja programu zakładała trzy poprzedzające wyjazd do Tanzanii sesje plenerowe w Polsce, a w ramach każdej z nich: trekkingi po polskich górach, przygotowania prowadzone przez eksperta, prelekcje motywacyjne i akcje charytatywne. Zaproszenie do udziału w Misji Kilimanjaro przyjął znany podróżnik i alpinista Piotr Pustelnik. Kilimanjaro zdobywaliśmy trasą Machame – najciekawszą i najbardziej urokliwą ze wszystkich dostępnych dróg. Sześć dni wędrówki wypełnione było walką z własnymi słabościami, rodzącym się poczuciem wspólnoty i trudnymi do opisania emocjami. Nagrodami za wejście na szczyt były uśmiechy dzieci z lokalnej szkoły (którą wyposażyliśmy w nowe ławki) oraz safari w Ngorongoro i Parku Narodowym Lake Manyara. Projekt „Misja Kilimanjaro” doceniono w branży marketingu bezpośredniego, otrzymał bowiem wyróżnienie w kategorii „Program Incentive Travel” prestiżowego konkursu Golden Arrow.

Tanzania z Hawe

Kierunek: Tanzania

Rodzaj motywacji: safari, relaks

Klient z branży: finanse

Wyjazd do Tanzanii dla Członków Zarządu czterech spółek Hawe był dla nas wyzwaniem, mimo że odbywał się w kierunku, który doskonale znamy. Założeniem było zobaczenie w 4 dni jak największej części kraju.

VIP’owska grupa Uczestników przyleciała do Tanzanii „business class”. W trakcie krótkiego pobytu przeżyli niesamowite safari, przelot balonem, loty awionetkami, bush dinner na granicy krateru Ngorongoro, relaks na rajskim Zanzibarze oraz grill z owoców morza na prywatnej wyspie.

Jedną z najbardziej zapamiętanych atrakcji była zabawa do rana w nocnym klubie Zanzibaru w towarzystwie gorących rytmów i mieszkańców wyspy!

Turcja

Istambuł od kuchni

Kierunek: Istambuł

Rodzaj motywacji: kulinarny, zwiedzanie

Klient z branży: bankowość

Istambuł to magiczne miasto o tysiącu twarzach, nazywane niegdyś Konstantynopolem lub Bizancjum. Laureaci podczas wyjazdu mieli okazję zatopić się w labiryncie klimatycznych ulic, a także podziwiać panoramę azjatyckiej i europejskiej części miasta z perspektywy podniebnych klubów nocnych. Stanęli twarzą w twarz z najważniejszymi świadkami burzliwej historii miasta – zabytkami przywołującymi w pamięci czasy Kozaków, okrutnych wodzów oraz wojen religijnych, które odcisnęły na mieście swoje piętno.

Serwowane jedzenie pozwoliło posmakować tradycyjnej kuchni tureckiej, obfitej w mięsa przyprawione orientalnymi ziołami. Skąpane w zapachach i smakach ulice Istambułu z setkami straganów oraz potraw przekonały wszystkich, że Turcja ma do zaproponowania o wiele więcej przysmaków niż kebab i baklawa.

Tybet i Chiny

Kilka dni w Tybecie

Kierunek: Chiny

Rodzaj motywacji: integracja, poznanie kultury i zabytków

Klient z branży: motoryzacja

Najlepsi dystrybutorzy sprzętu motoryzacyjnego na zaproszenie jednej z marek wybrali się w podróż na Dach Świata, połączoną z podziwianiem nowoczesnego oblicza Chin. Zestawienie niezwykle nowoczesnego Szanghaju z tradycyjnym Tybetem zrobiło na Uczestnikach duże wrażenie. Podziw budziły zarówno zakrywające niebo wieżowce Perły Orientu, jak i himalajskie ośmiotysięczniki. Goście zagłębili się w pradawną kulturę i sztukę Tybetańczyków, nierozdzielnie złączoną z bogatą religią tych przyjaznych ludzi. Okazję do poznania kultury i religii Uczestnicy mieli podczas zwiedzania Pałacu Potala oraz klasztorów i świątyń Lhasy. Wizyta w lokalnej wiosce przybliżyła życie miejscowej społeczności a wyprawa nad Jezioro Yamdrok ukazała piękno Himalajów i tybetańskiej przyrody.

Na zakończenie wyjazdu Goście mieli okazję zagłębić się również w historię Chin podczas wizyty w Pekinie – na Placu Tienanmen, Zakazanym Mieście oraz na Wielkim Murze. Wyjazd ukazał Uczestnikom miejsca dostępne nielicznym i pozwolił umocnić relacje biznesowe.

Węgry

Sportowy weekend w Budapeszcie

Kierunek: Budapeszt

Rodzaj motywacji: wydarzenie sportowe, zwiedzanie

Klient z branży: bankowość

W pewien słoneczny weekend pod koniec lipca Budapeszt stał się ponownie stolicą światowego sportu rajdowego. Na słynnym torze Hungaroring rozegrana została 10. runda mistrzostw świata Formuły 1 o Grand Prix Węgier. Zmagania najlepszych obserwowali pracownicy Banku Millennium, dla których wraz z firmą IQ Marketing (Poland) zorganizowaliśmy sportowy weekend w Budapeszcie. Goście mogli podziwiać rajd z najlepszych widokowo trybun toru Hungaroring, słuchając świetnych komentarzy i niezwykłych opowieści zaproszonego na wyjazd Macieja Wisławskiego – wybitnego polskiego rajdowca i jednego z najlepszych pilotów rajdowych. Gorące wrażenia z wyścigu podsumwali podczas kolacji z lampką wyśmienitego węgierskiego wina, w jednej z najstarszych i ulubionych przez mieszkańców miasta restauracji.

Znakomite nastroje towarzyszyły Gościom także przez resztę wieczoru, podczas panoramicznej podróży po starówce i wzgórzach Budy.

Wielka Brytania

London Calling

Kierunek: Londyn

Rodzaj motywacji: integracja zwiedzanie

Klient z branży: bankowość

Londyn – przesiąknięta historią świetności i burzliwych czasów gigantyczna metropolia nad Tamizą – był scenerią jednego z serii wyjazdów europejskich przygotowanych dla naszego Klienta z branży bankowości.

W Londynie każdy znajdzie coś dla siebie. To miasto wielu symboli trwale wpisanych w brytyjską i europejską kulturę: mostu Tower Bridge na Tamizie, Big Bena, twierdzy Tower, teatrów West Endu czy tętniącej nocnym życiem Picadilly Circus. Poza oglądaniem najsłynniejszych miejsc tego miasta Goście: podziwiali panoramę miasta na pokładzie London Eye z orzeźwiającym drinkiem Pimm’s w dłoni, zobaczyli musical „Chicago” na West Endzie oraz odwiedzili Whisky Masterclass, gdzie można było nauczyć się rozpoznawać smaki whisky wytwarzanej w różnych regionach Wielkiej Brytanii. Nie mogło też zabraknąć wizyty na Zamku Windsor i zakupów w domu towarowym Harrods. Urozmaicona i pełna atrakcji wizyta w tej fascynującej metropolii z pewnością na długo pozostała w pamięci Gości.

Wietnam

Ale Sajgon!

Kierunek: Wietnam

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, relaks

Klient z branży: elektronika

Goście – partnerzy handlowi firmy SAMSUNG ELECTRONICS – od razu zostali wrzuceni na głęboką wodę: z szarej i nadal zimnej Warszawy wprost do wilgotnego, odurzającego korzennymi zapachami i tętniącego dźwiękami klaksonów Sajgonu. Mocnym akcentem na początku wyjazdu był hotelowy skybar z widokiem na rzekę Sajgon i całonocna zabawa w jednym z największych klubów nocnych Ho-Chi-Minh City.

Emocji nie brakowało też później – Goście odwiedzili podziemne korytarze tuneli Viet Congu w Cu Chi i wzięli udział w konkursie na najlepszy dowcip podczas barwnego rejsu po Delcie Mekongu. Musieli też zmierzyć się z trudnym zadaniem targowania się z handlarzami pływających bazarów Mekongu. Najlepszy wynik – 4 arbuzy za… jeden długopis!

Druga część wyprawy to wizyta w pełnym historii, pobrzmiewającym językiem francuskim i pachnącym bagietką Hanoi. Zwieńczeniem wyprawy była wizyta w zatoce Halong. Goście podziwiali wietnamską przyrodę z pokładu prywatnej łodzi, tańczyli do białego rana przy dźwiękach hitów polskiej muzyki, a na drugi dzień pływali kajakami i rozegrali mecz w piłce plażowej z reprezentacją wietnamską!

Magneti w Indochinach

Kierunek: Wietnam, Kambodża

Rodzaj motywacji: ekskluzywny wyjazd, relaks, zwiedzanie

Klient z branży: motoryzacja

Wyjazd dla 70-osobowej grupy odbiorców części Magneti Marelli z Europy Środkowo-Wschodniej do Wietnamu i Kambodży był dużym przeżyciem. Przede wszystkim dobór kierunku, ciągle jeszcze mało popularnego na rynku incentive, łączącego dwa państwa, ale i zaproponowane atrakcje zapewniły nam sukces.

`Ekskluzywne łodzie w zatoce Halong, zwiedzanie świątyń Angkor Wat, kolacje z pokazami lokalnych tańców, szampan w trakcie rejsu po jeziorze Tonle Sap oraz masaże pozwoliły Gościom na relaks, oderwanie się od rzeczywistości i poznanie kultury Południowo-Wschodniej Azji. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich było błogosławieństwo od mnichów, nie tylko na dalszą podróż, ale również na powodzenie w biznesie i we współpracy z Magneti Marelli.

Włochy

Mediolan

Liczba osób: 12

Cel: Mecz włoskiej ligi, w której gra Polka Magda S.

Mediolan jest drugim co do wielkości miastem we Włoszech – większy jest tylko Rzym. Podróż do tego włoskiego miasta, różni się nieco od wyobrażeń związanych z wyjazdem do Włoch. Oczywiście, zachwycimy się pięknymi budowlami, wąskimi uliczkami z włoskim klimatem. Jednak Mediolan to stolica mody, finansów i zarazem najbogatsze miasto Włoch.
Austriackie wpływy utrzymywały się w Mediolanie aż do drugiej połowy XIX wieku. Wzniesiono wówczas wiele obiektów, które nie miały wiele wspólnego z włoskim stylem (ale które dziś stanowią wizytówkę miasta). Dodatkowo, w czasie rewolucji przemysłowej historyczna zabudowa Mediolanu ustąpiła miejsca monumentalnym budowlom. Nie zmienia to jednak faktu, że Milano ma do zaoferowania wiele atrakcji i nikomu z przyjezdnych nie grozi tam nuda.

Podczas naszego wyjazdu incentive do Włoch, zwiedzanie Mediolanu połączone było z meczem siatkówki, co dało w rezultacie cudowną mieszankę. Wyjazd był nagrodą w konkursie dla osób, które najszybciej odpowiedziały na pytania związane ze znaną Polską siatkarką. W ramach wygranej uczestnicy spotkali z się z Magdą tuż po meczu i mieli możliwość wejścia na boisko. Cóż na wyróżnienie!

Euro 2012

Kierunek: Mediolan

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, integracja, zabawa

Klient z branży: bankowość

W maju 2012 roku odbył się niezapomniany wyjazd do stolicy włoskiej Lombardii. Mediolan powitał Gości prawdziwie południową pogodą, znakomitym winem oraz pysznymi specjałami włoskiej kuchni. Uczestnicy wyjazdu mieli czas, by zwiedzić najważniejsze atrakcje miasta, takie jak imponująca katedra Duomo czy słynna La Scala oraz zrobić zakupy w licznych sklepach i butikach najlepszych projektantów mody, której Mediolan jest stolicą.

Niezapomnianym przeżyciem była wizyta nad jeziorem Iseo. Rejs po jeziorze polodowcowym dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń – to wyjątkowo piękne miejsce obfitujące w wiele bajkowych scenerii. Odwiedziliśmy też winnicę w regionie Franciacorta, słynącym z wyśmienitego wina musującego, które oczywiście mieliśmy okazję skosztować. To wszystko złożyło się na wspaniały wyjazd pełen emocji w prawdziwie włoskim stylu!

Wyspy Zielonego Przylądka

Słoneczny Patrol

Kierunek: Wyspy Zielonego Przylądka

Rodzaj motywacji: integracja, aktywności outdoorowe, relaks

Klient z branży: IT

Program pobytu na Cabo Verde zawierał wiele atrakcji. Jazda jeepami, rajd na quadach, kitesurfing i nauka surfingu wzbudziły wiele emocji, jednak nie one stanowiły o wyjątkowości wyprawy. Przed grupą postawione zostały dużo trudniejsze zadania.

Na jeden dzień Uczestnicy zamienili się w ekipę filmową, której zadaniem było nakręcić teledysk oraz krótkometrażowy film, w rolach głównych wystąpili przedstawiciele grupy i lokalni aktorzy oraz aktorki! Warto dodać, że profesjonalnie zmontowana produkcja odbiły się szerokim echem w kręgach firmy.

Wzajemne relacje zostały przeniesione na grunt sportowy. Na wynajętym stadionie Uczestnicy rozegrali mecz z lokalną drużyna piłkarską, który zakończył się wspólną imprezą do białego rana. Znajomości były podtrzymywane w czasie codziennych imprez wieczornych, a jednym z kulminacyjnych momentów była impreza na wyczarterowanym katamaranie, na której królowały polskie hity.

Zimbabwe

Southern Safari

Kierunek: Zimbabwe i Botswana

Rodzaj motywacji: extreme, safari, integracja

Klient z branży: IT

Czołowy dystrybutor sprzętu IT zaprosił swoich partnerów biznesowych oraz kluczowych pracowników na wyprawę do Zimbabwe i Botswany. Program wyjazdu był doskonale dopasowany do młodej, męskiej grupy, lubiącej adrenalinę i zabawę. Pełne emocji krzyki wydobył z gardeł śmiałków rafting na rzece Zambezi. Nie obeszło się bez kilku wywrotek i napicia wody z rzeki, co jeszcze bardziej nakręciło żądnych wrażeń Gości. Drugiego dnia wspomnienia z raftingu ustąpiły nieco miejsca opowieściom o szalonej imprezie w lokalnej dyskotece.

Tempo wyjazdu nie zwalniało – spacer z lwami, podczas którego grupa została otoczona przez stado dzikich słoni dostarczył kolejnych emocji. Piękne widoki zapewnił lot helikopterem nad Wodospadami Wiktorii. Kolejnych wrażeń dostarczyła natomiast przejażdżka przez busz na afrykańskich słoniach. Na zakończenie wyjazdu Goście przenieśli się do Parku Narodowego Chobe w Botswanie, gdzie podziwiali niewiarygodne wręcz bogactwo afrykańskiej fauny z otwartych samochodów 4×4. Widoki stad słoni, liczących setki osobników, lwów, hien, a nawet niezwykle rzadkich dzikich psów – likaonów na zawsze wryły się w pamięć Gości.

Grupa żyła wyjazdem jeszcze wiele tygodni po jego zakończeniu, wspominając mrożące krew w żyłach historie z raftingu, przetańczone noce oraz obcowanie z intrygującymi afrykańskimi zwierzętami.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dubaj - Klejnot Pustyni

Kierunek: Dubaj

Rodzaj motywacji: zwiedzanie, relaks, zabawa

Klient z branży: IT

Podczas lutowego wyjazdu do Dubaju Goście Klienta z branży IT mieli okazję ujrzeć tradycyjne, jak luksusowe i nowoczesne oblicze tego klejnotu pustyni.

Niewątpliwą atrakcją dla Uczestników był przejazd jeepami po pustyni, elegancki rejs po Dubai Marina, impreza w pustynnym campie, możliwość jazdy na nartach na zadaszonym stoku Ski Dubai i oglądanie panoramy miasta z najwyższego budynku świata! Dopełnieniem wyjazdu pełnego wrażeń była wizyta w stolicy Emiratów – Abu Zabi i oglądanie ultranowoczesnego toru wyścigowego Formuły 1. Z pewnością wrócimy jeszcze do tego fascynującego zakątka świata!